Uue oreli ehitus

Uus Orelihääl Lüganusele: Toeta Meie Kogukonna Muusikalist Pärandit!

Tere kõigile armsatele Lüganuse kogukonna liikmetele ja sõpradele üle maailma!

Meie väike kogudus, mis on juurdunud ajaloolise Lüganuse kihelkonna südamesse Eestis, seisab silmitsi erilise väljakutsega – taastada meie armastatud kiriku orel Õigem oleks isegi öelda, et ehitada uus, kuna olemasolev on täielikult amortiseerunud ja seda taastada ei ole võimalik.

Lüganuse kirik on olnud osa meie ajaloost juba ligi 800 aastat, ning selle orel on olnud meie kultuuripärandi lahutamatu osa. Viimaste aastakümnete  jooksul on see imeline instrument muutunud mängimiskõlbmatuks. Uus orel saab jätkata oma rolli meie kogukonna muusikalise keskme ja õppetöö platvormina.

Meil on suur rõõm teatada, et oleme leidnud meie kirikule Soomest oreli, mille püstipaneku ja akustilise kohandamise ja laiendamise jaoks vajame teie abi. Meie eesmärk on lisada uuele instrumendile viis uut registrit, mis muudaksid selle ideaalseks meie kiriku akustikale ja kõlapildile.

Kutsume teid üles andma oma panus selle unikaalse projekti elluviimiseks. Iga annetus, olgu suur või väike, toetab meie kogukonna jõupingutusi ja aitab kindlustada, et meie kirik saab endale väärilise oreli, mis saaks meid teenid sajandeid.

Palun kaaluge panustamist selle olulise projekti toetamisse ja jagage seda ideed ka teiste kogukondade ja kristlaste ringkondadega, et saavutada meie ühine eesmärk. Koos saame anda tagasi meie kogukonnale ja tulevastele põlvedele unustamatu muusikalise pärandi.

Praegu oleme algatanud annetuste kogumise eesmärgiga koguda puuduolev summa 160 tuhat eurot, millest on laekumisi juba 5 tuhat. Seega lõppeesmärgini on vaja veel astuda sammuke.

Armu ja hoidu kõigile, kes on mõtetes ja tegudes meiega!